Sobota, 30.05.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Wioska św. Mikołaja Rovaniemi Finlandia (film!)

  • Wypoczynek i Zdrowie | Obserwuj nasze zdjęcia na Instagramie
Wioska św. Mikołaja Rovaniemi Finlandia (film!)
Wszystkie niedowiarki uparcie twierdzące, że św. Mikołaj nie istnieje, powinny odwiedzić to miejsce. W oryginalnej Wiosce św. Mikołaja naprawdę można go spotkać i porozmawiać z nim.

 

 

Mało kto cieszy się takim zaufaniem dzieci jak sympatyczny staruszek z siwą brodą w czerwonym kubraczku. Na całym świecie maluchy podczas świąt Bożego Narodzenia wypatrują go cierpliwie, czekając, by zamienić z nim choć słowo. A przecież wszyscy wiedzą, że św. Mikołaj mieszka w Laponii, na kole podbiegunowym. Wystarczy więc pojechać do jego wioski w Rovaniemi w Finlandii, gdzie przyjmuje dzieci przez okrągły rok.

 

 

 

Atrakcje Wioski św. Mikołaja Rovaniemi

 

 

Położona około 8 km od centrum miasta Rovaniemi Wioska św. Mikołaja ma charakter farmy, na której panuje niesamowita magiczna atmosfera. W biurze można porozmawiać z Mikołajem i wyjawić mu swoje pragnienia, a także posłuchać jego mądrych opowieści. Maluchy mogą też uczestniczyć w zajęciach Szkoły Elfów. Uczą się m.in. przygotowywać słodycze i zabawki czy jeździć na łyżwach. Potem otrzymują dyplom. Mikołaj dostał już 15 milionów listów ze 198 krajów – takim ogromem zajmuje się Urząd Pocztowy św. Mikołaja prowadzony przez Elfy. Można zamówić w nim kartkę świąteczną ze specjalnym znaczkiem pocztowym, która zostanie wysłana w odpowiednim czasie, do kogo tylko chcemy. Duże wrażenie robią niezwykłe konstrukcje z lodu i ze śniegu, w licznych sklepach sprzedawane są oryginalne zabawki i pamiątki. Działa tu również muzeum skuterów śnieżnych.

 

 

Wioska św. Mikołaja jest w stanie zaoferować sporo także kochającym aktywne spędzanie czasu. Warto wybrać się na przejażdżkę skuterem śnieżnym albo zaprzęgiem reniferów lub psów husky. Dużą atrakcją jest też możliwość przekroczenia koła podbiegunowego, które zaczyna się na terenie wioski. Dostajemy nawet certyfikat, który potwierdza nasze uczestnictwo w tym wydarzeniu. Tutaj koło podbiegunowe można przekroczyć nawet pod ziemią, w jaskini św. Mikołaja. W wiosce można zostać też na dłużej i na pewno będzie to niezapomniane przeżycie, bo nocować można tu m.in. w hotelu-igloo. Wstęp na teren wioski jest bezpłatny.

 

Godziny otwarcia Wioska św. Mikołaja Rovaniemi

czerwiec-sierpień – 9.00-18.00
wrzesień-listopad oraz styczeń-maj – 10.00-17.00
sezon świąteczny (1 grudnia-6 stycznia) – 9.00-19.00

 

 

 

____________________


Tego jeszcze nie czytałaś!


Gdzie w góry z dzieckiem zimą 2016/2017 (sprawdzone adresy, kliknij w zdjęcie)

 

Wypoczynek i Zdrowie | Obserwuj nasze zdjęcia na Instagramie
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także