Wtorek, 24.11.2020, imieniny: Emmy, Flory, Romana

Droga znika w oceanie

  • Wypoczynek i Zdrowie | www.wypoczynekizdrowie.pl | pracujemy na CMS Tipnews
Droga znika w oceanie
Jeśli w najbliższym czasie planujecie wyprawę do Francji, dokładnie sprawdźcie jakimi drogami będziecie się poruszać. Niektóre z nich mogą znikać w oceanie

Passage du Gua (Passage du Gois) to droga wyłożona na dnie Zatoki Burnёf łącząca Francję kontynentalną z wyspą Noirmoutier. Dwa razy dziennie po odpływie, staje się na kilka godzin dostępne dla ruchu. Później droga znikaDroga łącząca zatokę Burnёf z wyspą Noirmoutier jest całkowicie unikalna i jednocześnie niebezpieczna. Każdego dnia, dwukrotnie znika pod powierzchnią wody podczas przypływu. Kilka kilometrów jezdni zakrywa kilkadziesiąt centymetrów wody. W związku z tym może być normalnie i bezpiecznie używana tylko przez część dnia.

Po obu stronach niebezpiecznego odcinka znajdują się specjalne tablice, informujące podróżnych kiedy można z niej korzystać. Mimo tego zdarza się, że ludzie bywają zaskoczeni przez przypływ. Na szczęście na niebezpiecznym odcinku znajdują się wieże ratunkowe, na które można się wdrapać i poczekać na pomoc.

 

Wypoczynek i Zdrowie | www.wypoczynekizdrowie.pl | pracujemy na CMS Tipnews

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także