Poniedziałek, 01.06.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Alternatywna hodowla roślin - sałata spod ziemi!

  • Wypoczynek i Zdrowie | www.wypoczynekizdrowie.pl | pracujemy na CMS Tipnews
Alternatywna hodowla roślin - sałata spod ziemi!
Farma warzywna o powierzchni 550 metrów kwadratowych, zaopatrująca miasto w 20 tysięcy kilogramów warzyw, utworzona w samym sercu Londynu? Szalony pomysł, który naprawdę doczekał się realizacji dzięki dwóm oryginalnym ogrodnikom

Miejski londyński ogród warzywny powstał w 2015 roku za sprawą Stevena Dringa i Richarda Ballarda, założycieli firmy Growing Underground.  (obserwuj ich Facebook)  http://growing-underground.com/

 

 

 


 


Przedsiębiorcy zdecydowali się działać w podziemiu. Dosłownie. Grządki pod swoje uprawy urządzili w opuszczonych londyńskich tunelach metra użytkowanych podczas II wojny światowej jako schrony przeciwlotnicze. O dziwo, korytarze te do zeszłego roku stały puste i korzystały z nich jedynie londyńskie szczury.

 


 

 

Uprawom Growing Underground nie przeszkadza brak dziennego światła. Słoneczne promienie z powodzeniem zastępują ledowe lampy. Technologia LED pozwala zaspokoić zupełnie zapotrzebowanie roślin na światło, dbając nawet o indywidualne upodobania różnych gatunków.

 

Ogrodnicy stawiają na warzywa liściaste - rozmaite odmiany sałat oraz zioła. Rośnie tam bazylia, rozmaryn, szczypiorek, koper czy mięta.Rośliny rosną w specjalnie opracowanym systemie półek zaopatrzonych nie tylko w oświetlenie, ale i automatyczne urządzenia nawadniające. Na firmowym blogu Dring i Ballard chętnie dzielą się swoimi sukcesami, można im kibicować oglądając zamieszczane tam fotografie, pokazujące roślinki na różnych etapach dorastania.

Teraz ten londyński ogród to 550 metrów kwadratowych podziemi z hydroponicznymi uprawami. Jednak wkrótce roczne zielone plony będą większe niż dotychczasowe 20 tysięcy kilogramów. Do zagospodarowania jest bowiem kolejny potężny fragment nieczynnych korytarzy - aż 20 tysięcy metrów kwadratowych.

 

 

____________________________________________

 

Przy okazji zajrzyj do - Pierwszy na świecie podziemny park (zdjęcia+wideo)

 

Wypoczynek i Zdrowie | www.wypoczynekizdrowie.pl | pracujemy na CMS Tipnews
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także