Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Rodzaje wyżywienia w hotelach – co kryje się za dziwnymi skrótami?

  • Wypoczynek i Zdrowie | www.wypoczynekizdrowie.pl | pracujemy na CMS Tipnews
Rodzaje wyżywienia w hotelach – co kryje się za dziwnymi skrótami?
Większość osób rezerwujących pobyt w hotelu decyduje się na opcję z wyżywieniem – częściowym lub pełnym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze. Samodzielne żywienie się poza hotelem zwykle jest droższe, a do tego kłopotliwe. Hotele oferują różne rodzaje wyżywienia. Informacja na ten temat nie zawsze jest czytelna dla klienta. Co kryje się za dziwnymi skrótami?

 

BB, HB i SC – co to właściwie znaczy?
 

Każdy hotel, który oferuje swoim gościom opcję wyżywienia, podaje informację na ten temat w postaci uniwersalnego kodu. Nie dla każdego jest to jednak czytelne. Co prawda większość gości wie, co oznacza skrót BB czy HB, ale z innymi nie jest już tak łatwo.


Oto lista określeń na rodzaje wyżywienia oferowane w hotelach na całym świecie:
 

BB – popularne Bed and Breakfast, czyli łóżko ze śniadaniem. Taki rodzaj wyżywienia jest podstawą w większości hoteli. Każdy gość rezerwujący pokój ma prawo skorzystać ze śniadania w hotelowej restauracji.


HB – czyli Half Board, częściowe wyżywienie. Opcja bardzo popularna w hotelach wakacyjnych, często wybierana przez klientów biur podróży. W ramach HB hotel oferuje śniadanie oraz obiadokolację.

FB – czyli Full Board, pełne wyżywienie. Nie mylić z All Inclusive! Wyżywienie obejmuje śniadanie, obiad i kolację serwowane w osobnych porach dnia. Zwykle gość może też skorzystać z napoju do posiłku, choć czasami jest to opcja dodatkowo płatna.

AI – popularne All Inclusive. Ulubiona opcja klientów biur podróży, szczególnie wybierających się do krajów arabskich. Wyżywienie obejmuje śniadanie, obiad, kolację, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, przekąski i owoce. Niektóre hotele oferują AI w wersji Ultra lub 24h, co oznacza, że gość może korzystać z oferty bez żadnych ograniczeń.

SC – czyli Self Catering. Gość nie otrzymuje żadnego posiłku, musi się żywić we własnym zakresie. Hotele częściej określają tę opcję jako OV, czyli Overnight (sam nocleg, bez wyżywienia).

PP – skrót od Program Package. Opcja spotykana w hotelach dla biur podróży. Gość otrzymuje posiłki zgodnie z programem pobytu.

ZPR – opcja podobna do PP. Hotel oferuje posiłki zgodnie z własnym programem lub opisem wykupionej imprezy.


Na co się zdecydować?

Wszystko zależy od tego, jaki charakter ma pobyt w hotelu. W przypadku osób spędzających w obiekcie jedną noc, najsensowniejsze jest wybranie opcji ze śniadaniem. Jeśli jednak zamierzamy spędzić w hotelu np. tygodniowy pobyt i korzystać z atrakcji obiektu, to warto rozważyć wykupienie opcji All Inclusive lub przynajmniej Half Board. Trzeba za to oczywiście dopłacić, jednak z reguły ten wydatek i tak się opłaca, szczególnie w drogich krajach europejskich.

 

________________________________________

 

Sprawdź przy okazji


Już wkrótce ruszy budowa największego i najnowocześniejszego wielofunkcyjnego centrum pobytowo-rekreacyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej – Szwajcaria Bałtowska Resort & Spa. Obiekt usytuowany zostanie na obszarze 4 ha, w sąsiedztwie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

 

 

 

Wypoczynek i Zdrowie | www.wypoczynekizdrowie.pl | pracujemy na CMS Tipnews
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także