Poniedziałek, 16.09.2019, imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza

Zamek w Malborku. Nowy rekord frekwencji!

  • www.wypoczynekizdrowie.pl
Zamek w Malborku. Nowy rekord frekwencji!
Co za sezon na Zamku w Malborku! W sobotnie południe 10 września do malborskiego zamku wszedł 519 000 gość. Tym samym pobity został rekord z 2015 roku. Wtedy, przez cały rok, odwiedziło krzyżacką warownię ponad 518 000 turystów.

Liczba turystów na zamku od 2012 roku wzrosła o ponad 100 tysięcy rocznie. Konsekwentnie przywracamy dawną świetność prowadząc prace konserwatorskie, ale wychodząc także naprzeciw oczekiwaniom turystów. Wprowadzamy udogodnienia i nowości skierowane do rodzin, grup szkolnych, kolonijnych szukających dodatkowych atrakcji – mówi Rafał Mańkus, zastępca dyrektora Muzeum Zamkowego w Malborku.  


Nie bez znaczenia dla tak dużej liczby odwiedzających jest fakt, że wiosną zakończyły się prace konserwatorskie w Kościele Najświętszej Marii Panny, ostatniej nieodbudowanej po pożodze wojennej części zamkowej. Jednym z elementów, który  działa jak magnes jest również ośmiometrowa figura Madonny widziana od strony ul. Starościńskiej, która wróciła po latach na swoje miejsce.  

Do sukcesu frekwencyjnego przyczyniła się także organizacja sztandarowej imprezy historyczno-edukacyjnej Oblężenie Malborka. Tylko w ciągu jednego weekendu do zamku weszło 20 000 osób. Rodzinna przygoda na zamku również przyciąga turystów.

To zaproszenie dla rodzin z dziećmi na wyprawę szlakiem tajemnic sprzed sześciu wieków po średniowiecznym zamku, z kolei szlak zamkowych odkrywców – to specjalna trasa dla grup szkolnych i kolonijnych. Kolejna atrakcja Nocne zwiedzanie zapewnia niezwykłą wędrówkę wśród iluminowanych średniowiecznych murów.    

Nie należy zapomnieć również o wystawach. Atrakcyjność zwiedzania podniosła zmiana aranżacji wystaw prezentujących najważniejsze malborskie kolekcje:

Bursztynowe konteksty – ekspozycja prezentująca kolekcję bursztynu, gromadzona przez muzeum od momentu jego powołania czyli od 1961, a także Święci Orędownicy.

Gotycka rzeźba na zamku – to wystawa prezentująca zbiory rzeźby gotyckiej przedstawiającej kult chrześcijańskich świętych w czasach Średniowiecza. Dostępna jest już także dla zwiedzających malborska zbrojownia.
 _______________________________________________


Również w Malborku - Powstanie hotel czterogwiazdkowy (zobacz szczegóły)


 

 

www.wypoczynekizdrowie.pl
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także