Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Z głową w chmurach

  • www.wypoczynekizdrowie.pl
Z głową w chmurach
Head in the Clouds to niezwykła instalacja, która pojawiła się w mieście Montpellier na południu Francji. Dzięki niej każdy może w codziennym zgiełku przystanąć, odetchnąć i pomarzyć.

Chmury stworzyła dwójka francuskich projektantów: Mickaël Martins Afonso oraz Caroline Escaffre-Faure w ramach festiwalu „Architectures Vives”.

Wewnątrz białych i miękkich chmurek umieszczono szczeliny, w których można umieścić głowę. Projektanci chcieli, aby w ten sposób powstało miejsce, które znajduje się wprawdzie w przestrzeni publicznej, ale stwarza możliwość odizolowania się od otoczenia. To właśnie „bujając w obłokach” mamy zapomnieć o problemach i odnaleźć spokój. To również doskonałe miejsce, w którym można marzyć (lub jeśli ktoś woli – bujać w obłokach).

Chmury zdają unosić się nad ziemią, ponieważ zostały przymocowane specjalnymi żyłkami. Stanęły w nieprzypadkowym miejscu, na dziedzińcu jednego z montpellierowskich podwórek. Lokalizację wybrano celowo, ponieważ takie podwórko jest dobrze odizolowane od hałasu miasta.

www.wypoczynekizdrowie.pl

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także