Sobota, 01.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

12 najlepszych parków rozrywki w Europie

  • www.wypoczynekizdrowie.pl | portal działający na CMS Tipnews
12 najlepszych parków rozrywki w Europie
Energetyczny weekend w trakcie roku szkolnego!? Skorzystaj z nowego poradnika portalu Wypoczynek i Zdrowie – zabierz swoje dzieci do parku rozrywki.

Miejsca, gdzie króluje rozrywka, na mapie Europy nie brakuje, a także w samej Polsce jest ich z roku na roku coraz więcej. Ogromne ogrody zoologiczne, parki safari, centra nauki, muzea czy aquaparki to tylko niektóre z nich. Dziś w poradniku naszego portalu europejskie wesołe miasteczka. Kto wie, może do któregoś uda Wam się dotrzeć wczesną jesieniąHeide Park Resort (Soltau, Niemcy) | https://www.heide-park.de/Heide-Park to największy park rozrywki w północnych Niemczech (zajmuje około 85 ha powierzchni). Znajduje się w pobliżu miasta Soltau. Znajdziemy tutaj ok. 50 różnych atrakcji zarówno dla wielbicieli ekstremalnych wrażeń, jak i dla małych dzieci czy osób szukających spokojniejszej rozrywki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Największą popularnością cieszą się: Colossos (ogromna kolejka górska) oraz Krake (kolejka typu Dive-Coaster) czy Scream (największa wieża swobodnego spadania na świecie - wysokość 103 m, swobodny spadek z 71 m z prędkością 100 km/h). W parku znajdują się również miejsca noclegowe – istnieje możliwość wynajęcia domku kempingowego lub pokoju w hotelu. Co się teraz dzieje w tym parku rozrywki sprawdź na oficjalnym profilu na Facebook

 Wiener Prater (Wiedeń, Austria) | http://www.prater.at/​

Kolejnym popularnym parkiem rozrywki w Europie jest Prater. Znajduje się w jednej z głównych dzielnic Wiednia. Jest to klimatyczne wesołe miasteczko o tradycyjnym charakterze, które zostało otwarte w 1766 roku. Wiener Prater to park miejski, dlatego wstęp do niego jest bezpłatny. Za każdą z atrakcji należy wnieść osobną opłatę. Znajdziemy tutaj między innymi słynny Wiener Riesenrad - wiedeński diabelski młyn oraz mnóstwo innych przyjemności zarówno dla bardziej jak i mniej odważnych odwiedzających. Więcej informacji można znaleźć na Facebook

 Tivoli Gardens (Kopenhaga, Dania) | http://www.tivoligardens.com/Słynny park rozrywki Tivoli położony jest w centrum Kopenhagi. Został otwarty w 1843 roku, co czyni go drugim najstarszym parkiem rozrywki na świecie. Znajdują się tutaj jedne z najstarszych na świecie kolejek górskich, a także najwyższa karuzela na świecie (Himmelskibet), z której można podziwiać niesamowitą panoramę Kopenhagi oraz wiele innych atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych gości. Duża część z nich nawiązuje do bajek Andersena. W Parku Tivoli odbywają się również liczne koncerty. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej obiektu.

 De Efteling (Kaatsheuvel, Holandia) | https://www.efteling.com/en​Kolejny park rozrywki, który dostarczy Ci mnóstwa wrażeń znajduje się w Holandii. De Efteling to największy park rozrywki w tym kraju (zajmuje 72 ha powierzchni) oraz piąty pod względem liczby odwiedzających w Europie. Początkowo w parku znajdował się jedynie bajkowy lasek, z czasem park zmienił jednak swój charakter i znalazło się w nim więcej atrakcji dla starszych osób. De Efteling to więc magiczne miejsce - pełne wróżek, elfów czy krasnali ze znanych bajek, a także i atrakcji, które przysparzają gęsiej skórki. Park jest podzielony na cztery części: park rozrywki, czterogwiazdkowy hotel, 18-dołkowe pole golfowe oraz ośrodek wypoczynkowy. Znajdują się tu również kafejki i restauracje. Więcej informacji można znaleźć na Facebook parku

 Liseberg (Göteborg, Szwecja) | http://liseberg.com/en/home/​Liseberg to największy park w Skandynawii. Zajmuje powierzchnię aż 110 ha. Został otwarty w 1923 roku. Znajdziemy tu między innymi trzy wieże swobodnego spadania, dwa diabelskie młyny oraz sześć rollercoasterów. Dodatkową atrakcją parku jest 4-tygodniowy jarmark bożonarodzeniowy, trwający od końca listopada. 

 Legoland (Billund, Dania) | https://www.legoland.dk/​

Duński Legoland jest najstarszym i największym parkiem wśród wszystkich Legolandów. Na całym świecie znajduje się 6 tego typu parków, z czego 3 mieszczą się w Europie. Legoland w Billund powstał w 1978 roku. Rocznie przyciąga około 1,8 mln odwiedzających i jest tym samym drugą największą duńską atrakcją turystyczną, tuż za Kopenhagą. Park jest podzielony na kilka krain tematycznych, między innymi: Duplo Land, Imagination Zone, Adventure Land, Miniland czy Pirate Land. Na terenie parku znajduje się również hotel. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej obiektu.

 Gardaland (Castelnuovo del Garda, Włochy) | http://www.gardaland.it/resort/​

Gardaland to najchętniej odwiedzany park rozrywki we Włoszech. Znajduje się we włoskiej prowincji Werona, usytuowany na południowo-wschodnim brzegu jeziora Garda. Zajmuje powierzchnię 60 ha. Atrakcje są podzielone tutaj na trzy grupy tematyczne: Fantasy, Adventure oraz Adrenaline. Największą atrakcją Gardalandu jest odwrócona kolejka górska Blue Tornado, która rozwija prędkość do 80 km/h. Na terenie parku znajduje się kilka barów i restauracji, a w pobliżu stoi Hotel Gardaland oraz otwarte przez cały rok Gardaland SEA LIFE Aquarium. 

 Europa-Park (Rust, Niemcy) | http://www.europapark.de/en​

Europa-Park to największy park rozrywki w Niemczech, często odwiedzany przez turystów z Polski. Znajduje się w południowo-zachodniej części kraju, w miejscowości Rust. Został otwarty w 1975 roku. Na 95 hektarach powierzchni parku znajduje się kilkanaście krain tematycznych, w większości związanych z europejskimi krajami i regionami, ich kulturą, tradycją, zabudową, a nawet roślinnością. Ponadto znajdziemy tutaj aż 13 rollercoasterów oraz wiele innych ekscytujących atrakcji. Europa-Park to również ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. Na terenie parku rozrywki znajdują się bowiem między innymi 4 hotele oraz kemping.  Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej obiektu.

 Port Aventura (Salou, Hiszpania) | https://www.portaventuraworld.com/en​

Port Przygód jest największym parkiem rozrywki w Hiszpanii oraz całej Europie Południowej. To rodzinne wesołe miasteczko położone jest w pobliżu miast Salou i Tarragona. Park podzielony jest na 5 krain tematycznych, w których znajduje się łącznie około 100 atrakcji. Jedną z popularniejszych, szczególnie wśród odważnych odwiedzających, jest przejażdżka rollercoasterem Shambhala, który pędzi z prędkością 134 km/h. W Port Aventura, poza karuzelami, można wziąć udział w licznych pokazach. 


 


Disneyland (Paryż, Francja) | http://www.disneylandparis.com/en/?country=PL​
Ten najpopularniejszy park rozrywki w Europie otwarto w 1992 roku. Na powierzchni około 56 ha znajduje się pięć niezwykłych krain – Main Street USA, Adventureland, Discoveryland, Fantasyland oraz Frontierland. Poza szaleństwem na karuzelach, w parku będziemy mieli również okazję spotkać się z ukochanymi bohaterami z bajek Disneya. Cały park rozrywki można zwiedzać również z pokładu kolejki. 

 

Hansa Park | http://www.hansapark.de/pl/strona-startowa/​

Hansa Park mieści się w Skierksdorf, na wybrzeżu Zatoki Lubeckiej. Zajmuje około 46 ha, na których znajduje się 12 krain tematycznych, między innymi: Kraina przygody, Bonanza-City, Obóz drwali, Kraina piratów oraz Cuda wodne. Łącznie w Hansa Parku znajdziemy ponad 125 atrakcji, w tym 36 karuzel i kolejek górskich. 

 

 

Energylandia | Polska! | https://energylandia.pl/​

Nie możemy również zapomnieć o coraz popularniejszym lunaparku, który znajduje się w naszym kraju. Energylandia w Zatorze to największy park rozrywki w Polsce (26 ha). Znajdziemy tutaj około 60 atrakcji w trzech różnych strefach: Bajkolandii (atrakcje dla najmłodszych fanów), strefie familijnej oraz strefie ekstremalnej (przeznaczonej dla fanów dużej dawki adrenaliny). Ponadto będziemy mieli okazję wziąć udział w ciekawych występach i warsztatach. Na terenie parku znajdują się również różnego rodzaju punkty gastronomiczne. 

 

 

______________________________________________________________________

zobacz inny poradnik Wypoczynek i Zdrowie - TOP 10 najlepiej ocenianych hoteli nad Bałtykiem

www.wypoczynekizdrowie.pl | portal działający na CMS Tipnews
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także