Czwartek, 16.09.2021, imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza

11 najlepszych ogrodów zoologicznych w Polsce

  • www.wypoczynekizdrowie.pl | portal działający na CMS Tipnews
11 najlepszych ogrodów zoologicznych w Polsce
Poniższe zestawienie prezentuje piękne polskie ogrody zoologiczne, które należą do prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (European Association of Zoos and Aquaria). EAZA skupia najbardziej liczące się ogrody zoologiczne z całej Europy. Wstąpienie do prestiżowego stowarzyszenia EAZA było również aspiracją wielu innych polskich ogrodów zoologicznych. Ze względu na niespełnianie przez nie warunków hodowli, brak prowadzonej działalności edukacyjnej lub kulturalnej bądź brak programów ratowania gatunków nie mogły one stać się częścią stowarzyszenia. Normy i wymogi stowarzyszenia spełnia 11 niżej wymienionych polskich ogrodów zoologicznych.

 

Wrocław Zoo & Afrykarium http://zoo.wroclaw.pl/​

Najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Otwarty 10 lipca 1865 roku. ZOO mieści się na 33 ha powierzchni. Daje schronienie ponad 10 000 zwierząt, które reprezentują 1100 gatunków. Posiada unikatowe Afrykarium, czyli pierwsze w Polsce i jedyne na świecie oceanarium poświęcone faunie jednego kontynentu – Afryce. Afrykarium to olbrzymi pawilon z kilkoma basenami, w którym można poznać mieszkańców środowisk wodnych różnych części Afryki, między innymi jeziora Tanganika, Morza Czerwonego i Kanału Mozambickiego. Minusem obiektu są tworzące się kolejki. Warto wybrać się więc do ZOO z samego rana.

Ceny biletów: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, studencki 35 zł
Ocena na TripAdvisor: 4,5/5


Ogród Zoologiczny Opole Wyspa Bolko http://zoo.opole.pl/​

Teren ogrodu zajmuje powierzchnię ponad 30 ha. Znajduje się na nim ponad 1400 zwierząt reprezentujących niemal 300 gatunków. Wszystkie osobniki można obejrzeć na stronie internetowej obiektu. Początki działalności ZOO sięgają 1912 roku, jednak z powodu bardzo dużych zniszczeń dokonanych przez powódź w 1997 roku, ogród został niemal w całości odbudowany.

Ceny biletów: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł, studencki 35 zł
Ocena na TripAdvisor: 4,5/5


 

Gdański Ogród Zoologiczny http://www.zoo.gda.pl/​

ZOO w Gdańsku jest największą pod względem powierzchni placówką tego typu w kraju. Zajmuje powierzchnię ponad 124 ha. Ogród został założony w 1954 roku. Można zobaczyć w nim 1004 osobniki, pochodzące ze 193 gatunków. Odwiedzający zobaczą z bliska między innymi pingwiny, małpy liściożerne czy gerezy abisyńskie. Zdjęcia wszystkich mieszkańców ZOO można znaleźć na stronie internetowej ogrodu.

Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł
Ocena na TripAdvisor: 4,5/5


Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie http://www.zoo.waw.pl/​

ZOO w Warszawie funkcjonuje od 88 lat. Znajduje się w nim ponad 3,5 tysiąca osobników z ponad 550 gatunków. Podczas wizyty w warszawskim ZOO można odwiedzić między innymi słoniarnię, herpetarium z gadami takimi jak: krokodyle i węże, hipopotamiarnię i rekinarium, wybieg australijski czy baśniowe zoo dla dzieci. Ogród zoologiczny w Warszawie został wpisany do rejestru zabytków.

Ceny biletów: normalny 26 zł, ulgowy 16 zł
Ocena na TripAdvisor: 4,5/5 

Ogród Zoologiczny w Poznaniu (Nowe ZOO i Stare ZOO) http://www.zoo.poznan.pl/​

Stare ZOO w Poznaniu to drugi najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, wpisany do rejestru zabytków w 1978 roku. Nowe ZOO w Poznaniu natomiast jest drugim pod względem wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce. Zajmuje powierzchnię niemal 121 ha. Ogród otwarto w setną rocznicę powstania Starego ZOO w Poznaniu. Oba obiekty tworzą integralną całość jako Ogród Zoologiczny w Poznaniu. W Starym ZOO prezentowane są głównie gatunki zwierząt udomowionych. W Nowym ZOO goście znajdą również duże zwierzęta. Mogą między innymi odwiedzić słoniarnię, zobaczyć wybieg dla rysi europejskich czy azyl dla niedźwiedzi. Atutem parku jest piękne, leśne położenie, które niewątpliwie uprzyjemnia gościom spacery.

Ceny biletów: normalny 15 zł/ 20 zł (w weekendy i święta) ulgowy 8 zł/ 10 zł (w weekendy i święta)
Ocena na TripAdvisor: 4/5 

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi http://www.zoo.lodz.pl/​

Ogród funkcjonuje od 1938 roku. W łódzkim ZOO znajduje się ponad 2200 zwierząt z ponad 650 gatunków. Można tam zwiedzić między innymi małpiarnię i akwarium z 22 zbiornikami. Ogród jako jedyny w Polsce prezentuje zagrożone wyginięciem lwy azjatyckie.

Cena biletów: normalny 15 zł, ulgowy 8 zł
Ocena na TripAdvisor: 3,5/5

 

 

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie http://zoo.silesia.pl/​

ZOO rozpoczęło działalność w 1958 roku. Aktualnie mieszka w nim 3039 osobników z 366 gatunków. Powierzchnia ogrodu wynosi ponad 47 ha. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest Mini-ZOO, gdzie najmłodsi, pod nadzorem pracowników obiektu, mają bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi. Dużą popularnością zwiedzających cieszy się również odnowiona Kotlina Dinozaurów. Na jej terenie można zobaczyć szesnaście okazów. Na stronie internetowej ogrodu można zaś obejrzeć zwierzęta, które się w nim znajdują, a także wziąć udział w konkursach.

Ceny biletów: normalny 15 zł, ulgowy 8 zł
Ocena na TripAdvisor: 4/5 


 

Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie http://zoo-krakow.pl/​

Ogród zoologiczny mieści się w pięknych okolicznościach przyrody, na terenie Lasku Wolskiego. Został założony w 1929 roku. Mieszka w nim niemal 300 gatunków zwierząt oraz około 1500 osobników. Zwierzęta można obejrzeć także na stronie internetowej obiektu. Powierzchnia ogrodu wynosi niemal 17 ha.

Ceny biletów: normalny 18 zł, ulgowy 10 zł
Ocena na TripAdvisor: 4,5/5

 

 

Ogród Zoobotaniczy w Toruniu http://www.zoo.torun.pl/pl​

Ogród jest niewielki, zajmuje powierzchnię niemal 4 ha. Znajduje się w nim ponad 70 gatunków drzew i krzewów oraz około 50 gatunków zwierząt. Można tam zobaczyć między innymi niedźwiedzie, żubry, rysie, małpy czy kangury. Ogród posiada również dużą kolekcję papug. Poza bogatą fauną i florą, na terenie ogrodu znajdują się dodatkowe atrakcje, między innymi zabytkowy dworek z XVIII wieku

Ceny biletów: normalny 9 zł, ulgowy 6 zł
Ocena na TripAdvisor: 4/5

 

 

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku http://www.zoo.plock.pl/​

ZOO położone jest w malowniczej części Płocka. Funkcjonuje od 1951 roku. W ogrodzie mieszka niemal 5000 osobników. Goście mogą zobaczyć w nim ponad 300 gatunków zwierząt, między innymi lamparty perskie, lwy, tygrysy syberyjskie, słonie indyjskie oraz pingwiny przylądkowe.

Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 8 zł 
Ocena na TripAdvisor: 4,5/5 

 

 

Ogród Zoologiczny w Zamościu http://www.zoo.zamosc.pl/​

Początki działalności ogrodu sięgają roku 1918. Aktualnie ZOO ma powierzchnię niemal 14 ha. W ogrodzie, w pięknych okolicznościach przyrody, zamieszkuje prawie 1500 zwierząt z 235 gatunków. Można spotkać tam między innymi tygrysa amurskiego, zebrę równikową, żyrafę czy krokodyla kameruńskiego. Obiekt w Zamościu to jeden z nielicznych ogrodów zoologicznych na wschodzie Polski.

Ceny biletów: bilet normalny 17 zł, ulgowy 12 zł
Ocena na TripAdvisor: 4,5/5

 

__________________________________________________________________________________

Zostań jeszcze chwilę i zobacz - 10 miejsc, które trzeba odwiedzić w Polsce – według portalu TripAdvisor

www.wypoczynekizdrowie.pl | portal działający na CMS Tipnews
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także