Czwartek, 26.11.2020, imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy

We Władysławowie powstanie nowy dworzec z bibliotekę dla pasażerów (zdjęcia)

  • www.wypoczynekizdrowie.pl
We Władysławowie powstanie nowy dworzec z bibliotekę dla pasażerów (zdjęcia)
Brawo PKP! W popularnym Władku powstanie nowy dworzec. To będzie hit?!

Planowana przestrzeń ma zostać wykorzystana na cele kulturalne i edukacyjne. Gmina Władysławowo planuje zagospodarować powierzchnie między innymi pod bibliotekę, kącik dla dzieci, sale konferencyjną oraz informację turystyczną. Obecnie projekt jest na etapie aranżacji wnętrz.

Dworzec kolejowy dla turystów często jest miejscem pierwszego kontaktu z Gminą Władysławowo. Chcielibyśmy, aby było to miejsce przyciągające wzrokiem, ofertą, nawiązujące do tradycji i kultury regionu. Rewitalizacja przestrzeni publicznej jest dla nas jednym z priorytetów działania. Jestem przekonany, że dworzec będzie miejscem reprezentatywnym, stanowiącym kolejną z wizytówek Władysławowa – mówi Roman Kużel, Burmistrz Władysławowa. 


Planowana inwestycja we Władysławowie obejmie gruntowną modernizację budynku dworca wraz z budową przestrzeni dla obsługi pasażerów, w tym dworca sezonowego oraz przestrzeni komercyjnych. Jest zatem szansa, że czekając na pociąg na dworcu we Władysławowie bez strachu i w przyjemnej atmosferze będzie można nie tylko wypić kawę i zjeść coś słodkiego, ale także poczytać książkę.

www.wypoczynekizdrowie.pl

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także