Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Wakacyjny przewodnik - 10 najlepszych muzeów w Warszawie

 • www.wypoczynekizdrowie.pl
Wakacyjny przewodnik - 10 najlepszych muzeów w Warszawie
Będąc w stolicy – czy to przyjazdem, czy też w ramach dłuższego pobytu – warto co nieco pozwiedzać. Atrakcje turystyczne Warszawy są naprawdę liczne, bogate i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ciężko byłoby wymienić wszystkie najważniejsze zabytki Warszawy, ponieważ jest ich naprawdę wiele, ale wśród tych najważniejszych z pewnością mają swoją ugruntowaną pozycję muzea warszawskie. Każdy miłośnik historii i sztuki na pewno będzie oczarowany ofertą kulturalną miasta. Zobaczcie najciekawsze muzea w Warszawie!

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe to jedno z pierwszych skojarzeń przychodzących do głowy na hasło muzea w Warszawie. Nic dziwnego, ponieważ jest to zarazem największe stołeczne muzeum i jedno z największych tego typu przybytków w całym kraju! W warszawskim Muzeum Narodowym można podziwiać:

 • kolekcje sztuki starożytnej,
 • zbiory obrazów polskich malarzy (poczynając od tych XIII-wiecznych),
 • galerię malarstwa zagranicznego,
 • okazy z dziedziny numizmatyki,
 • rzemiosło artystyczne.

Muzeum Narodowe w Warszawie mieści się przy Alejach Jerozolimskich 3, można je zwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18 (w czwartki czynne dłużej – do 21). We wtorki można zwiedzać za darmo, zaś w pozostałe dni koszt biletów to 15 zł (bilet normalny) lub 10 zł (bilet ulgowy) na ekspozycje stałe oraz 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (bilet ulgowy) na ekspozycje czasowe.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Wymieniając nie tylko najciekawsze muzea w Warszawie, ale i najsłynniejsze muzea w Polsce, nie sposób pominąć Muzeum Powstania Warszawskiego. Dobitnie świadczą o tym kolejki turystów oraz tubylców przez muzeum! Ekspozycja Muzeum Powstania Warszawskiego skupia się przede wszystkim na pokazaniu codziennego życia oraz walki o przetrwanie i wolność powstańców warszawskich. W skład wystawy stałej muzeum wchodzi aż ponad 30 tysięcy eksponatów rozmieszczonych na powierzchni przeszło 3000 metrów kwadratowych.

Adres Muzeum Powstania Warszawskiego to Grzybowska 79, choć główne wejście znajduje się przy ulicy Przyokopowej. Muzeum można zwiedzać od środy do poniedziałku. Bilet normalny kosztuje 18 zł, zaś ulgowy – 14 zł.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum to powstało, aby przede wszystkim upamiętnić historię Żydów w Polsce i pokazać ich kulturę (zarówno tę współczesną, jak i dawną), ale także i po to, by walczyć ze stereotypami, ksenofobią i nacjonalistycznymi uprzedzeniami. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ma pomagać zamieszkałym oraz przyjeżdżającym do Polski Żydom rozwinąć swoją narodową tożsamość oraz wskazać im miejsca historycznie związane z ich narodem. Zamysł twórców muzeum jest również i taki, by to miejsce dawało impuls do debat i dyskusji na temat polsko-żydowskiej wspólnej przeszłości, zarówno tej dobrej, jak i tej złej.

Muzeum POLIN mieści się przy ulicy Mordechaja Anielewicza 6 i jest czynne od godziny 10-ej do 18-ej (w poniedziałki, czwartki i piątki) lub do 20-tej (w środy, soboty i niedziele). We wtorki obiekt jest nieczynny. Koszt biletu ulgowego wynosi 20 zł, zaś normalnego – 30 zł.

Muzeum Wojska Polskiego

Muzeum to będzie gratką dla wszystkich miłośników historii Polski oraz militariów. Zgromadzono w nim ponad 250 tysięcy eksponatów, wśród których znajdują się między innymi tak niezwykłe fanty jak…

 • gotycki relikwiarz zdobyty w bitwie pod Grunwaldem,
 • szabla króla Stefana Batorego,
 • mundur generała Władysława Sikorskiego,
 • czapka i kurtka od munduru Józefa Piłsudskiego,
 • siodło Napoleona Bonaparte.Muzeum Wojska Polskiego czynne jest od środy do niedzieli w godzinach 10-16 (w środy czynne dłużej – do 17), a bilety kosztują 15 zł (normalne) i 8 zł (ulgowe).

Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum Fryderyka Chopina to dla fanów twórczości tego niezwykle utalentowanego człowieka obowiązkowe miejsce na mapie atrakcji turystycznych Warszawy. W muzeum tym można przyjrzeć się dokładnie życiu i twórczości muzyka. Warto wiedzieć, że przybytek ten to jedno z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w… całej Europie! Dla zbiorów wspaniałym tłem są zabytkowe wnętrza muzeum, którego budynek niegdyś służył za pałac rodzinie Ostrogskich.

Muzeum Fryderyka Chopina mieści się przy ulicy Okólnik 1 i czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach 11-20. Bilety normalne kosztują 22 zł, ulgowe – 13 zł.

_________________________________________________

Czytelnicy portalu polecają również: 

Co warto zobaczyć w Krakowie? Profesjonalni przewodnicy polecają

 

www.wypoczynekizdrowie.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także