Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Wakacyjne spacery po Gdyni

  • www.wypoczynekizdrowie.pl
Wakacyjne spacery po Gdyni
Tego lata w Gdyni będzie wiele okazji do spacerowania. W czwartek 30 czerwca rozpoczyna się cykl spacerów szlakiem Legendy Morskiej Gdyni, a w sobotę spacery "Wakacje z modernizmem - wakacje z architekturą".

Opowieści morskie, refleksje z rejsów i wspomnienia związane z miejscami na wyjątkowym szlaku miejskim, który prowadzi drogami i ścieżkami, na których Legenda Morska Gdyni ożywa ponownie. Cykl spacerów "Wakacje morskie" rozpocznie się w czwartek 30 czerwca o godz. 17.00 w najbardziej charakterystycznym miejscu, stąd rozchodziły się drogi kapitanów -marynarzy naszej floty. Dzisiaj Miejska Informacja (ul. 10 Lutego 24), niegdyś budynek Polskich Linii Oceanicznych - centrala wielkiego przedsiębiorstwa armatorskiego, obsługującego linie żeglugowe na wszystkich oceanach. "Od startu do mety w gmachu Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej uczestnikom spaceru towarzyszyć będzie kapitan Gabriel Oleszek. Na ul. Batorego dołączy kpt. żw. Jerzy Pszenny, najdłużej dowodzący kapitan transatlantyku „Batory", jego ostatni dowódca i jednocześnie pierwszy kapitan na „Stefanie Batorym". W programie spaceru są także m.in: morskie zagadki" - zapowiada Jacek Debis z Agencji Rozwoju Gdyni, która odpowiada za realizację spacerów.

Kolejne spacery z cyklu "Wakacje Morskie" odbywać się będą w soboty: 9, 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20 i 27 sierpnia o godz. 11.00. Zbiórka przy Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Także w soboty odbywać się będą bezpłatne spacery popularyzujące miejską architekturę, w tym w szczególności gdyński modernizm.

Tegoroczny program "Wakacji z modernizmem - wakacji z architekturą" - jest skierowany głównie do turystów odwiedzających Gdynię, choć także mieszkańcy, w tym młodzież szkolna, rodziny z dziećmi, będą mieli możliwość zapoznania się m.in. ze słynnymi zasadami nowoczesnej architektury Le Corbusiera, najważniejszymi perłami gdyńskiej architektury, trasami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, czy detalami architektonicznymi, które charakteryzowały funkcjonalizm międzywojenny. "W ramach spacerów przewodnicy wprowadzą także grupę do wnętrz wybranych budynków (m.in. klatek schodowych, budynków publicznych), a także przybliżą sylwetki najważniejszych architektów gdyńskiego modernizmu" - zdradza Jacek Debis. Spacery "Wakacje z modernizmem" to także znakomita okazja do fotografowania, a potem wystartowania w konkursie Gdyński Modernizm w Obiektywie - dodaje. Spacery odbywać się będą we wszystkie soboty w lipcu i sierpniu 2016 r.

Start o godz. 14.00 przy Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Kolejny cykl to „Zakupy sentymentalne". Trzeci spacer z tego cyklu odbędzie się na Hali Targowej w Gdyni w sobotę 2 lipca o godz. 11:00 (główne wejście do Hali Łukowej pod zegarem). Tematem spaceru będą zakupy w latach 1980 - 1989. Uczestnicy spaceru m.in. odwiedzą taras widokowy w budynku, skąd roztacza się unikalny widok na cały zespół miejskich Hal Targowych z perspektywą miasta aż do Portu Morskiego, Grabówka i dzielnicy Działki Leśne. Na każdą osobę, która przyniesie swoje pamiątki lub fotografie handlowej Gdyni, w tym samej Hali Targowej z lat 50.- 80., czeka nagroda niespodzianka.

___________________________________________

Czytelnicy portalu polecają również: 

Wystawa modeli statków i okrętów na Darze Pomorza

www.wypoczynekizdrowie.pl
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także