Poniedziałek, 16.09.2019, imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza

Rzeszów - co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać

Rzeszów - co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać
Rzeszów jest nie tylko stolicą Podkarpacia, ale też centrum aglomeracji rzeszowskiej, dawną rezydencją polskiej magnaterii, nie bez kozery określany jako Królewskie Miasto Rzeszów. Co miasto oferuje przyjezdnym oprócz licznych koncertów w Hali Podpromie - jednej z największych hal sportowo-widowiskowych? Gdzie warto się zatrzymać będąc w okolicy?

Oferta kulturalna całego regionu jest niezwykle bogata, w końcu bycie jednym z gospodarzy Europejskiego Stadionu kultury zobowiązuje. W ramach Partnerstwa Wschodniego (we współpracy z Ukrainą) corocznie organizowane są wydarzenia muzyczne, teatralne, taneczne  i inne, którym nie można odmówić nowatorskiego charakteru. Można śmiało powiedzieć, że Rzeszów festiwalami stoi.

W stolicy jak i całym regionie znajdziecie też liczne muzea w tym m.in. Muzeum Dobranocek i Muzeum Mleczarstwa.  Nie brakuje też zabytków w tym gotyckich symboli architektury sakralnej. Warto też odwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w centrum miasta.

Jeśli wasze nogi, tudzież koła zawędrują w podkarpackie okolice warto zatrzymać się w jednym z licznych rzeszowskich hoteli, przynajmniej na kilka dni. Jedną z polecanych opcji jest 3-gwiazdkowy Hotel Falcon, jeszcze pachnący nowością, nowoczesny obiekt położony zaledwie 3 minuty od Rynku.

Wszystkie z 21 pokoi są urządzone ze smakiem i dbałością o detale. Wszystkie też są klimatyzowane, jeśli zaskoczą Was upały. Cena uzależniona jest od tego czy zdecydujecie się na Pokój Standard (któremu nie brakuje nic z wyposażenia niezbędnego do komfortowego pobytu), czy Pokój Lux powiększony o dodatkową strefę wypoczynku. Miłośnicy większej przestrzeni mogą wybrać 30-metrowy Pokój typu Studio, w którym nie zapomniano o ludzkiej miłości do kawy (znajdziecie tam własny zestaw do jej parzenia).

Wizytówką Hotelu Falcon jest też decydowanie odważna, autorska kuchnia restauracji Kulisy, której szefuje doświadczony kreator smakowych wrażeń  – Michał Musiał. Dania przygotowywane są z najświeższych, sezonowych produktów, dostarczanych przez regionalnych dostawców.

Właścicielom hotelu nie można odmówić doświadczenia w branży eventowej, dzięki czemu nie zabraknie rozrywki i ekstremalnych przeżyć  jeśli zdecydujecie się zawitać w Falconie w ramach spotkań biznesowych, szkoleń, czy większych integracji wszelkiego rodzaju. W obiekcie zapewniono dostęp do 4 sal szkoleniowych i 300-metrowej klimatyzowanej Sali Bankietowo-Eventowej.

Miłośnicy piłki nożnej znajdą dla siebie specjalnie zorganizowaną strefę kibica, a w niej transmisję meczów z Mistrzostw Europy, gorący posiłek i zimne przekąski wraz z napojami. Wystarczy skrzyknąć się w gronie 6 kibiców i dokonać rezerwacji.

Więcej informacji na temat Hotelu Falcon znajdziecie na stronie obiektu, czyli TUTAJ

Warto śledzić ofertę kulturalną Rzeszowa i oczywiście przy okazji pobytu spędzić czas w komfortowym hotelu z sympatyczną, ciepłą obsługą. 

Marta Sambor

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:
Hotel Falcon

Hotel Falcon

Nowoczesne wnętrza, aż pachną nowością.

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także