Czwartek, 26.11.2020, imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy

Majówka nad morzem – co warto zobaczyć?

Majówka nad morzem – co warto zobaczyć?
Maj to miesiąc, w którym nad morzem nie ma jeszcze tłumu turystów. Wyjazd na majówkę nad Bałtyk to dobry pomysł, aby odpocząć od zgiełku miasta. Możemy zwiedzać lub odpoczywać nad morzem, oddychając świeżym, morskim powietrzem.

Wyjazd latem, a wiosenny pobyt nad morzem

Większość osób najczęściej planuje wyjazdy na letnie miesiące. Właśnie na ten czas odkładają fundusze. Wiosna to jednak równie dobry czas, aby spędzić go w pięknym miejscu, jakim jest Wybrzeże Bałtyckie. Roślinność jest bujna, z reguły nie ma wielkich upałów, ani tłumów. Maj to wspaniały czas, aby rzeczywiście odpocząć. Jeśli jeszcze nie udało nam się uzbierać kwoty potrzebnej na wyjazd, możemy skorzystać z pożyczki online. Dostaniemy ją nawet w 15 minut nie wychodząc z domu. Teraz wystarczy tylko podjąć decyzję, który kawałek wybrzeża chcemy odwiedzić.

Miejsca nad Bałtykiem warte odwiedzenia

Popularnym celem wyjazdowym jest Trójmiasto. W Sopocie można wybrać się na molo, a w Gdańsku zobaczyć urokliwe Stare Miasto. Warto zwrócić uwagę na dźwig portowy nad Motławą, będący symbolem miasta.

Wybierając się nad morze, można też odwiedzić któryś z Parków Narodowych. Na Wyspie Wolin znajduje się słynący z rezerwatu żubrów Woliński Park Narodowy. W Słowińskim Parku Narodowym z kolei zobaczymy ruchome wydmy.

Niedaleko od Parku Słowińskiego leży Łeba. Znajdą się tam atrakcje dla dzieci, np. Łeba Park, gdzie zobaczymy modele dinozaurów pokazane w rozmiarze rzeczywistym. Sea Park Sarbsk oferuje podglądanie życia fok.

Foki zobaczymy też w Fokarium na Helu. Na Półwysep Helski można się dostać z Trójmiasta statkiem. Warto się też wybrać na latarnię morską, z której można podziwiać piękną panoramę.

Majówka nad morzem to okazja do lepszego poznania tak pięknego wybrzeża. Jeśli wybierzemy się nad Bałtyk wiosną, nie zaskoczą nas raczej kolejki do atrakcji. Wypoczniemy w spokoju przy przyjemnej pogodzie, nie męcząc się w upale.

art.sponsorowany

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także