Poniedziałek, 18.11.2019, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Wakacyjne hity – zobacz, jakie są najpopularniejsze miejsca na letni urlop

  • 03.06.2016, 11:34 (aktualizacja 04.06.2016 17:58)
  • Andżelika Kolebuk
Wakacyjne hity – zobacz, jakie są najpopularniejsze miejsca na letni urlop
Wcale nie Egipt, Grecja ani Wyspy Kanaryjskie. Ranking najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wędrówek przygotowano, porównując wzrost popularności wśród turystów względem poprzedniego roku. Okazało się, że największy wzrost odnotował region zupełnie nieoczekiwany. W zestawieniu znalazła się też Polska.

Choć może się to wydawać zaskakujące turyści wybierali w tym roku takie kraje, jak: Szwecja, Irlandia, Holandia, Polska. Szukają w tych miejscach odpoczynku od tłoku i zgiełku, ciekawych spotkań z przyrodą i atrakcyjnych cen. Holandia jest cenionym krajem przez wszystkich tych, którzy lubią połączenie sielskości z wielkomiejskością. Tutejsze ścieżki rowerowe biegnące przez kolorowe pola potrafią zachwycić. Irlandia z kolei obniżyła stawki podatkowe na usługi związane z turystyką, dlatego stał się to popularny kraj nie tylko jako cel podróży, ale również miejsce przesiadki. W Szwecji szukamy natomiast oryginalności, nowych wrażeń i piękna przyrody.

Coraz popularniejsze stają się również kraje Ameryki Południowej i Meksyk. Podróżnicy chętnie wybierają się na wyprawy do dżungli amazońskiej i szukają skarbów po konkwistadorach. W Europie natomiast dużym wzrostem zainteresowania (w porównaniu do poprzedniego roku) cieszy się Portugalia. Ten piękny i urokliwy kraj przyciąga nie tylko architekturą i krajobrazami, ale również tym, że jest tam po prostu spokojnie.

Chętnie wyjeżdżamy również do bardziej egzotycznych miejsc, jak na przykład Jamajka. Tutejsza rafa koralowa, piękne morze i masyw Gór Błękitnych oraz klimat karaibski i mnogość nadmorskich kurortów… Aż trudno się oprzeć. Ale największy wzrost zainteresowania turystów odnotowała w tym roku Tanzania – symbol Afryki. Niespotykane nigdzie indziej krajobrazy kuszą turystów z całego świata. Jednak najbardziej przyciąga oczywiście wspinaczka na Kilimandżaro, ale uwaga – ograniczono liczbę dziennych wejść na szczyt.
Ruch turystyczny zbadała międzynarodowa agencja podróży Virtuoso.

Andżelika Kolebuk
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także