Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Święto tańca – idealny moment, żeby zrobić pierwszy krok na parkiecie

  • Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie
Święto tańca – idealny moment, żeby zrobić pierwszy krok na parkiecie
Nie ma, co ukrywać – popularność tańca w Polsce rośnie. Zachwycamy się dostojeństwem tańców standardowych i energetyzującymi latynoamerykańskimi ruchami. Coraz częściej otwieramy się też na nowe style. Młodzież coraz częściej chce tańczyć break’a, a o byciu królem parkietu marzą już nawet dzieci. Międzynarodowy Dzień Tańca to świetny moment, żeby sprawdzić co nam w duszy gra.

Jest sposobem na wyrażanie emocji, dziedziną sztuki, wspaniałą formą aktywności ruchowej i zbliżania do siebie ludzi. Taniec to zdecydowanie coś więcej niż rytmiczne pląsanie w takt muzyki. Pozwala wypracować koordynację ruchową, uczy nie tylko muzykalności i wrażliwości na dźwięki, ale także otwartości na innego człowieka. Tancerze to również osoby o niezwykłej świadomości własnego ciała, co pozwala leczyć kompleksy i zyskiwać pewność siebie. Gdyby zalet było mało, warto dodać jeszcze, że tańczyć mogą wszyscy niezależnie od wieku, kondycji i zawodu. Nawet osoby, którym przysłowiowy słoń nadepnął na ucho. Czasem potrzeba po prostu odpowiedniego nauczyciela i partnera. Dlatego w Międzynarodowym Dniu Tańca radzimy, jakie szkoły w Polsce wybrać, żeby już niebawem zostać królem parkietu.

Riviera jest w Warszawie - Szkoła Tańca RIVIERA

Podczas zajęć w Szkole Tańca Riviera w Warszawie zapomnisz o wszystkim, co Cię trapi. Lekcje prowadzą tu wyłącznie zawodowcy, którzy stale zwiększają swoje umiejętności na szkoleniach w kraju i zagranicą. Dzięki nim możesz wybierać między bardzo wieloma propozycjami lekcji: od tańców towarzyskich począwszy, przez styl imprezowy, taniec nowoczesny, taniec brzucha, aż po inspirowany teledyskami styl Shakiry czy Beyonce. Profesjonalni pracownicy doradzą Ci, jaki rodzaj kursu wybrać i pomogą, jeśli nie możesz znaleźć partnera. Zresztą, brak towarzysza to żadna przeszkoda, w Rivierze możesz bowiem tańczyć solo, co wcale nie oznacza, że z mniejszą frajdą!

Zajęcia taneczne to także świetny pomysł na zaliczanie lekcji Wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży. Oni również znajdą w ofercie warszawskiej szkoły tańca kursy przygotowane specjalne dla nich. A jeśli chcesz zadbać o ruch na emeryturze – wybierz ofertę dla seniorów. Kto powiedział, że taniec to zajęcie tylko dla młodych?

Bez trudu trafisz do studia Riviera. Znajduje się ono w dwóch miejscach Warszawy, a oba są bardzo rozpoznawalne i świetnie skomunikowane z innymi częściami miasta. Zapisów na zajęcia możesz dokonać przez internet, a płatność zrobisz przelewem albo zapłacisz kartą w kasie. Z pewnością po pierwszym tańcu w sali z belgijskimi lustrami i parkietami, które zapobiegają przesileniom stawów – będziesz tu z chęcią wracał.


Szkoła Tańca RIVIERA
CENTRUM
Recepcja:tel. 22 234 98 98, kom. 605 056 056, kom. 695 661 538, [email protected]
ul. Waryńskiego 12, Metro Politechnika

Szkoła Tańca RIVIERA
URSYNÓW
Recepcja: tel. 22 825 80 22, kom. 607 955 995, [email protected]
ul. Dembowskiego 1, Metro Stokłosy
www.taniec.net

 

Akademia tańca ulicznego, czyli Street Dance Academy

Wrocławska akademia tańca SDA to miejsce tworzone przez prawdziwych ludzi z pasją, pełne szacunku i akceptacji. To właśnie wyróżnia wrocławską szkołę: ciepła atmosfera, pełnych pozytywnej energii i inspiracji do działania, a jednocześnie instruktorzy, którzy wyciskają siódme poty ze swoich podopiecznych, ale przywołują uśmiech na ich twarze. W SDA możesz nauczyć się przede wszystkim tańca współczesnego: hip-hopu, popingu, house’a albo breakdance’a. Zajęcia odbywają się w grupach otwartych i zamkniętych, na różnych poziomach i są dostosowane do wieku uczestników. Nawet, jeśli uczniami są najmłodsze dzieci.

Bezstresowy sposób prowadzenia zajęć i idealna atmosfera do twórczej pracy sprawiają, że w SDA rozwiniesz skrzydła i znajdziesz sposób na wyrażanie siebie. Ćwicz w grupie zamkniętej co najmniej dwa razy w tygodniu, a będziesz miał szanse wyjazdu na pokazy taneczne, udział w konkursach i spektaklach tanecznych. Nawet jeśli określiłbyś swój poziom umiejętności tanecznych jako „Jak trafię” – znajdziesz w SDA kurs dla siebie. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie nauki, co odzwierciedla motto szkoły: „It’s not about where you have been, it’s about where you are at”.

Filozofią SDA jest przekazywanie wiedzy i umiejętności wszystkim tym, dla których taniec jest największym marzeniem, pasją, sposobem na relaks – sensem życia.


Studio:
Wrocław, ul. Nabycińska 19
tel. 502 161 572, [email protected]
www.s-d-a.pl

Więcej niż taniec – Plus Dance

Plus Dance to szkoła, której tradycje sięgają lat 70. minionego wieku. Choć wydawałoby się, że inżynierzy i technolodzy niewiele mają wspólnego z tańcem, to właśnie z Politechniką Rzeszowską związane jest istnienie tej szkoły. Nie bez powodu w nazwie znalazł się „plus”, jest to bowiem także klub tańca towarzyskiego, który zrzesza entuzjastów tańca chcących zajmować się tą dziedziną hobbystycznie lub sportowo. W obecnym kształcie Plus Dance istnieje od 1994 r.. Od tamtej pory wielokrotnie był organizatorem Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora Politechniki Rzeszowskiej.

Plus Dance oferuje kilkustopniowe kursy tańca, co ważne nauczysz się tu o wiele więcej niż tylko kroków. Oswoisz się z rytmiką, zyskasz świadomość własnego ciała, nauczysz się współpracy z partnerem. Zajęcia odbywają się w małych grupach, dzięki czemu prowadzący może indywidualnie traktować każdego z uczestników kursu. Grafik jest układany tak, żeby uczestnicy lekcji jak najszybciej mogli dostrzegać efekty. Niemniej nic tutaj nie dzieje się w pośpiechu. Para taneczna to coś więcej niż tylko dwie osoby wykonujące te same kroki. Potrzeba czasu, żeby nauczyć się poruszania w pełnej harmonii, a w Plus Dance instruktorzy troszczą się o ten właśnie czas na oswojenie z partnerem/partnerką. Niebagatelną rolę w procesie nauki odgrywają również względy techniczne, dlatego w Plus Dance lekcje są prowadzone w specjalnych salach z bardzo dobrym nagłośnieniem.

Zajęcia odbywają się na różnych poziomach zaawansowania: od początkujących par ślubnych po treningi par turniejowych. Na zajęcia mogą przychodzić już piętnastolatkowie. Nie ma określonej górnej granicy wieku dla kursantów, dlatego z lekcji mogą korzystać także seniorzy, z myślą o których przygotowano odpowiedni kurs.

Klub Tańca Politechniki Rzeszowskiej PLUS DANCE
ul. Podkarpacka 1a, 35-082 Rzeszów
tel. 604 680 032, [email protected]
www.plusdance.pl


​Powodów do rozpoczęcia nauki tańca jest wiele: poprawa sylwetki i samopoczucia, pozbycie się kompleksów, otwartość na innych i szacunek do nich. Nie trzeba więc zbyt natarczywie namawiam do zapisania się na lekcje. Warto jednak pamiętać, że dobry nauczyciel to połowa sukcesu.

 

 

Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:
Szkoła Tańca Riviera - Warszawa

Szkoła Tańca Riviera - Warszawa

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także