Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Polska wśród najbezpieczniejszych miejsc na wakacje

  • 02.05.2016, 08:57 (aktualizacja 02.05.2016 12:13)
  • Marta Sambor
Polska wśród najbezpieczniejszych miejsc na wakacje
Według rankingu opublikowanego na łamach MailOnline Travel - internetowego wydania brytyjskiego dziennika Daily Mail - nasz kraj jest jednym z potencjalnie najbezpieczniejszych państw, w których można spędzić tegoroczne wakacje.

Polska wymieniona jest jako jedno z państw o najmniejszym ryzyku zagrożenia terrorystycznego w Europie i na świecie. I mimo, że jednocześnie przestrzega się przed kieszonkowcami i piratami drogowymi, rekomenduje się wakacyjny pobyt właśnie u nas! Przy okazji dowiadujemy się, że w roku 2014 nasz kraj odwiedziło aż 650 tysięcy Brytyjczyków. 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk

Obok Polski w rankingu najbezpieczniejszych kierunków wakacyjnych znalazły się Islandia, Lichtenstein, Słowenia, Malta, Japonia i Fidżi. Jednymi z najbezpieczniejszych destynacji są też Kostaryka, Bahamy i Seszele, miejsca gdzie człowiek już po wylądowaniu czuje się komfortowo i bezpiecznie.

Za FCO (brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych) w zestawieniu wymienia się również kraje, w których nadal istnieje ryzyko zagrożenia atakami terrorystycznymi jak m.in. Hiszpania czy Francja. W krajach tych za to istnieje sprawny system informowania turystów o potencjalnych zagrożeniach i postępowaniu w razie ich wystąpienia.

Więcej informacji na temat najbezpieczniejszych kierunków wakacyjnych według MailOnline znajdziecie TUTAJ.

Marta Sambor
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także