Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Przywitaj Lato razem z nami!

  • 31.03.2016, 08:10 (aktualizacja 31.03.2016 11:17)
  • Wypoczynek i zdrowie
Przywitaj Lato razem z nami!
Jeden z kwietniowych weekendów zamieni się w wielką ucztę dla wszystkich miłośników podróży. 21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato odbędą się w dniach 22-24 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Będą to trzy dni wypełnione atrakcjami i każdy niezależnie od wieku znajdzie dla siebie coś ciekawego. Regionem Partnerskim targów jest Mazowsze.

Targi Lato to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy warszawiaków i mieszkańców Mazowsza. Poprzez liczne atrakcje odwiedzający będą mogli lepiej poznać przeróżne zakątki Polski. Targi to również doskonałe miejsce na zaplanowanie podróży na nadchodzące wakacje. Ofertę zaprezentują tam regiony, miasta i gminy, biura podróży, organizatorzy aktywnego spędzania czasu, pensjonaty, hotele, ale też atrakcje i szlaki turystyczne, muzea czy przewoźnicy. Niezależnie od tego, czy planowane są wakacje rodzinne, wypad weekendowy z przyjaciółmi czy samotna wędrówka, z pewnością będzie można zaczerpnąć inspiracji do podróży po Polsce i świecie.

Pomysł na niebanalną podróż

Co roku ogromnym zainteresowaniem cieszą się spotkania z podróżnikami. Jest to nie tylko możliwość poznania dzięki nim ciekawych miejsc spoza najbardziej uczęszczanych turystycznie tras, ale także szansa na bezpośrednią rozmowę z ludźmi, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki. Dla wielu słuchaczy jest to również inspiracja do zaplanowania własnej podróży, która będzie spełnieniem marzeń.

Wśród zaproszonych w tym roku gości znajdzie się Krzysztof Nowakowski, który razem z żoną od niemal siedemnastu lat organizuje wyprawy psimi zaprzęgami w rejony polarne. Poza tym startują oni w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 objechali jezioro Inarijarvi, największy naturalny zbiornik wodny położony za kołem polarnym. Podczas spotkania podróżnik opowie o zmaganiach na Dalekiej Północy.

Evi Mielczarek, autorka bloga „Kto podróżuje ten żyje dwa razy”, opowie o podróży po Japonii, która wbrew potocznym opiniom nie musi być bardzo kosztowna. Wspomnieniom z wojaży towarzyszyć będzie pokaz zdjęć z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Z kolei Anna i Krzysztof Kobusowie w prelekcji pt. „Chorwacja - czego nie widział Marco Polo?” przybliżą przeróżne zakątki tego kraju. Opowiedzą o podróży od Zagrorji do Dalmacji, podczas której odwiedzili m.in. miejsce narodzin Marco Polo oraz Wielki Mur wokół miasta Ston. Będzie także mowa o chorwackich tradycjach kultywowanych do dziś w różnych miastach, m.in. turnieju rycerskim odgrywanym w Sinj od 300 lat czy słynnym tańcu z szablami wykonywanym na Korczuli.

Na sportowo

Dla osób, które lubią spędzać aktywnie czas, organizatorzy przewidują wiele atrakcji. Akademia Sportu, Żłobek i Przedszkole Fair Play zapraszają wszystkie dzieci do udziału w warsztatach piłkarskich. Na chętnych czekają pokazowe treningi, mini turniej, kalambury sportowe, a także konkursy techniczne - konkurs rzutów karnych oraz sprawnościowy. Przewidziane są też liczne zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym. 

Wyznaczona zostanie również strefa ruchowa, w której dzieciaki będą mogły pobawić się w gry i zabawy znane w dzieciństwie ich rodzicom. Na odważnych natomiast czekać będzie ścianka wspinaczkowa oraz tor skimboardingowy.

Uruchom wyobraźnię

Podczas Targów Lato dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w pisaniu. Dziennikarka i podróżniczka Anna Olej-Kobus poprowadzi warsztaty kreatywnego pisania. Najmłodsi dowiedzą się jak pasjonująca może być praca ze słowem i samodzielnie stworzą książeczki podróżnicze.

Dla odmiany w strefie plastycznej animatorzy poprowadzą zajęcia, podczas których dzieci poznają różne techniki artystyczne i z pozornie niepotrzebnych rzeczy nauczą się robić piękne i kolorowe ozdoby.

Inna atrakcją skierowaną zarówno do dzieci, jak i dorosłych, będzie możliwość obejrzenia filmów w kinie 7D. Seans na ruchomych fotelach urozmaicony dodatkowymi efektami specjalnymi sprawi, że wrażenia pozostaną na długo.   

Zatrzymać wspomnienia

Miłośnicy zdjęć będą mogli wziąć udział w warsztatach, na których omówiona zostanie fotografia podróżnicza. Zainteresowani zgłębią tajniki fotografii portretowej, krajobrazowej i przyrodniczej. Podczas szkolenia prowadzący Mariusz Stachowiak opowie też jak unikać podstawowych błędów popełnianych przez początkujących fotografów.

Tradycyjne i ekologiczne smaki

Równolegle z Targami Lato odbędą się 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz 4. Targi Agroturystyka. Będzie więc można poznać smak regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski. Wystawcy będą zachęcać do skosztowania i zakupu tradycyjnych wędlin i wyrobów mięsnych, mleczarskich, ciast, win czy miodów. W trakcie targów odbędą się liczne pokazy kulinarne, podziwiać będzie można wystawę pisanek i koszy wielkanocnych. Natomiast osoby, które szukają wypoczynku blisko natury z pewnością docenią ofertę agroturystyczną.

Informacje praktyczne

Wstęp na targi jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte piątek w godz. 10:00-17:00, w sobotę 10:00-18.00 i w niedzielę 10:00-16:00. Więcej informacji oraz szczegółowy program znajdują się na: www.targilato.pl.

 

Zobacz także> Targi Lato już w kwietniu

Wypoczynek i zdrowie
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także