Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Papa mobile w Krakowie, czyli papieski tramwaj

Papa mobile w Krakowie, czyli papieski tramwaj
Miasto mojego życia – mówił o Krakowie papież Jan Paweł II. Spędził tutaj 40 lat, ucząc się, pracując, pisząc wiersze. Jedna z popularnych wycieczek po stolicy Małopolski wiedzie śladami papieża-Polaka do miejsc, w których bywał codziennie albo uznawał za wyjątkowo dla siebie ważne. Niektóre z nich są od siebie sporo oddalone, dlatego powstał specjalny papieski tramwaj, dzięki któremu zwiedzający mogą szybko dotrzeć do takich punktów, jak Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Dom Biskupów Krakowskich czy Katedra na Wawelu.

Tramwaj nr 8 przejeżdża m.in. przez ulicę Franciszkańską, Dominikańską, św. Gertrudy, Stradom, Krakowską, Kalwaryjską, Wadowicką i Zakopiańską. Trasa przejazdu biegnie też przez urokliwe zakątki Kazimierza i Podgórza. Kolejne przystanki to ważne miejsca związane z papieżem-Polakiem: Dom Biskupów Krakowskich, Katedrę na Wawelu, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, które powstaje w dzielnicy Łagiewniki Borek-Fałęcki. To wyjątkowe ułatwienie zwłaszcza dla pielgrzymów. Pozwala bowiem na szybkie przemieszczanie się między miejscami kultu a centrum miasta. Żeby przejść z Sanktuarium do przystanku linii nr 8 należy skierować się w ul. Siostry Faustyny i iść w stronę ul. Zakopiańskiej, a następnie przejść tunel pod Zakopiańską na przystanek zlokalizowany po drugiej stronie ulicy.

Szczegółowe informacje o trasie przejazdu ósemki znajdują się w gablotkach na przystankach. A rozkład jazdy można znaleźć w internecie, klikając tutaj.

 

Andżelika Kolebuk
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także