Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Wielkie Święto miłośników motoryzacji: Rajd Magnolii

Wielkie Święto miłośników motoryzacji: Rajd Magnolii
W tym roku już po raz 36. mieszkańcy Szczecina będą mogli uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu sportowym. Wały Chrobrego oraz Lotnisko Kluczewo zamienią się 9 i 10 kwietnia w wielkie tory wyścigowe. Zmagania kierowców rajdowych poprzedzi Motoshow – czyli wielkie widowisko dla miłośników dwóch i czterech kółek. Nie może Cię tam zabraknąć.

Rajd rozpocznie Power Stage – show zlokalizowane na terenach MTS Targi Szczecin. To również miejsce bazy rajdu oraz startu honorowego. Prosto stąd zawodnicy udadzą się na Wały Chrobrego, które będą musieli okrążyć dwukrotnie. Następnego dnia rajd przeniesie się na Lotnisko Kluczewo. Kierowcy będą musieli sprostać dwóm rodzajom zadań: jeździe okrężnej oraz próbom sportowym. Pierwsze z nich to konieczność przejechania odcinków dojazdowych, które przeplatają miejsca prób sportowych. Te krótkie trasy to nic innego jak ulice miasta, które zawodnicy będą musieli pokonać zgodnie z obowiązującymi zasadami ruchu drogowego. Natomiast miejsca prób sportowych to zamknięte drogi i place na Wałach Chrobrego i Lotnisku Kluczewo.

Będzie to wyścig przełomowy ze względu na połączeniu startu z Motoshow oraz szczytny cel, jaki kryje się organizacją zawodów. Fundacja Baja oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie – czyli główni organizatorzy – wzięli sobie za cel przygotowanie imprezy sportowej, która propagowałaby nie tylko zdrową rywalizację, ale także, a może przede wszystkim, poprawę bezpieczeństwa na drogach. Cel ten osiągają, dzięki zmuszeniu zawodników do przejechania ulicami miasta tak, żeby nie zakłócić zwykłego porządku drogowego.

Andżelika Kolebuk
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także