Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Zwiedzaj Gdynię, podążając szlakiem historii kulinarnej

  • 18.03.2016, 18:55 (aktualizacja 21.03.2016 21:03)
  • Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie
Zwiedzaj Gdynię, podążając szlakiem historii kulinarnej
19 marca w sobotę równo o 11:00 rusza gra miejska „Szlakiem historii kulinarnej”. To ciekawy projekt zwiedzania w formie gry. Uczestnicy podążają od drzwi do drzwi, w każdym z miejsc kosztując osobliwych potraw, w których odzwierciedla się historia dawnych gdyńskich kulinariów. Lokale na szlaku oddają również regionalizm kuchni nadmorskiej pełnej świeżych ryb. Na czym polega ten intrygujący pomysł?

Questing to nowa forma zwiedzania, w której turyści zamiast podążać utartymi szlakami, odkrywają tajemnicze zakątki miast lub regionów, rozwiązując przy tym „quest”, czyli z angielskiego jakieś zadanie lub zagadkę. „Szlakiem historii kulinarnej Gdyni” to właśnie taki questing, którego podstawową zasadą jest docieranie do restauracji, w których ciągle można jeszcze skosztować dań przygotowanych „po staremu” i z zachowaniem tradycji regionalnych. Na szlaku znajdują się więc takie lokale, jak: Aleja 40, Baranora Burger, Białe wino i owoce, Bliżej, Carmnik Kantyna, Chwila moment, Da Vinci, Del Mar, Główna Osobowa, La Vita, Moon, Panorama, Serio, Śródmieście, Sztuczka, Trio, Tłusta Kaczka czy Zielony Rower.

Dzięki takiemu zwiedzania miasta poznajemy nie tylko piękno jego architektury, ale także niepoważny regionalny charakter, a wszystko w bliskiej relacji z tutejsza kuchnią. Celem questingu jest również dobra zabawa i praca zespołowa, dlatego w grze „Szlakami historii kulinarnej Gdyni” mogą wziąć udziały dwuosobowe zespoły, które powalczą o podwójne zaproszenie do Teatru Muzycznego na spektakl "Zły", który odbędzie się 20.03.2016, o godz. 17.00 oraz voucher do jednej z restauracji Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni. Zbiórka przed wejściem głównym do Hali Łukowej na Halach Targowych w Gdyni. Planowany czas zakończenia zabawy ok. godz. 13.30.

Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także