Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Przekaż pałeczkę, czyli 40. Bieg Kościuszkowski

  • 21.03.2016, 12:40 (aktualizacja 25.03.2016 15:26)
  • Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie
Przekaż pałeczkę, czyli 40. Bieg Kościuszkowski
To największe święto biegowe Politechniki Krakowskiej i jedna z najważniejszych imprez tego typu w mieście. W tym roku – jubileuszowym – akademiccy sportowcy z kilkudziesięciu polskich uczelni już po raz 40. staną w szranki, startując w Biegu Kościuszkowskim. Trasę wyznaczono wzdłuż szlaku pomników bohatera narodowego, będzie to więc bieg „z duszą”. Ponadto rangi temu wydarzeniu dodaje honorowy patronat prezydenta miasta. Start: w środę 23 marca!

Dla wielu sportowców-biegaczy udział w Biegu Kościuszkowskim to obowiązkowy punkt w rocznym planie startów. Punkt tym bardziej niezwykły, że wymaga pracy zespołowej, bowiem obok biegu na Kopiec Kościuszki będą się w tym dniu odbywały również zawody sztafetowe. Taka rywalizacja cieszy się niesłabnącą popularnością. W poprzedniej edycji wystartowało 21 sztafet żeńskich, 20 – męskich i 7 zawodników niepełnosprawnych. Tegoroczna z pewnością przyciągnie jeszcze więcej drużyn.

Nic w tym dziwnego, trasa wyścigu biegnie bowiem obok najpiękniejszych zakątków miasta. Zawodnicy wystartują w samo południe spod gmachu głównego Politechniki Krakowskiej, a potem przemierzą Rynek Główny i skierują się na Kopiec Kościuszki. Wokół Rynku trwać będą natomiast zawody w trzech kategoriach: sztafeta kobiet, bieg VIP-ów oraz bieg osób niepełnosprawnych. Można się więc spodziewać, że będą im towarzyszyły wielkie emocje! Rywalizację sportową rozpocznie jednak oddanie hołdu patronowi biegu Tadeuszowi Kościuszce.

Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także