Piątek, 20.09.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Wrocław – "kwiat Europy” rośnie w Polsce

  • Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie
Wrocław – "kwiat Europy” rośnie w Polsce
Każdy, kto choć raz widział wrocławski rynek, odwiedził ratusz, przechadzał się brukowanymi uliczkami i podziwiał architekturę zabytkowych kamienic – z pewnością będzie wracał do tego magicznego miejsca. Zapadają w pamięć połacie zieleni, niepowtarzalna atmosfera tutejszych knajpek, zapierające dech widoki z 49 piętra wieżowca czy bezcenne zbiory dzieł sztuki, zgromadzone w muzeach. Wrocław przyciąga także poszukiwaczy przygód i ukrytych w miejskich zakamarkach krasnali. Te legendarne skrzaty przynoszą szczęście, miłość, przyjaźń… i dbają o to, żeby Wrocław na długu zostawał w sercach odwiedzających.

Kwiat Europy – mówią o nim turyści z różnych krajów. Nic dziwnego, gdyż to położone nad Odrą miasto rozwija się już od z górą 1000 lat i stanowi jedną z najpiękniejszych aglomeracji w Polsce. Magiczna stolica Dolnego Śląska stanowi niezwykle urokliwe, ciekawe i atrakcyjne dla turystów miejsce. Jest tak przede wszystkim ze względu na zachwycającą architekturę. Rynek stale tętniący życiem, położony nieopodal Ratusz – symbol miasta, a w nim Muzeum Sztuki Mieszczańskiej – w otoczeniu zabytkowych kamieniczek tworzą widok, którego nie sposób nie pokochać. W poszukiwaniu niecodziennej atmosfery i takichż doznań smakowych warto zejść do Piwnicy Świdnickiej, czyli najstarszej restauracji w mieście. Tym zaś, którzy wolą frunąć w przestworzach polecamy zobaczyć panoramę z 49 piętra Sky Tower – najwyższego wieżowca w Polsce. Mówiąc o panoramach, nie sposób też nie wspomnieć o Panoramie Racławickiej. Arcydzieło Kossaka i Styki możemy podziwiać właśnie we Wrocławskim Oddziale Muzeum Narodowego.

Zwiedzanie Wrocławia służy jednak nie tylko doznaniom estetycznym czy kulturalnym. Tutaj można znaleźć także szczęście i wszelką pomyślność. Na straży dobrego losu mieszkańców i turystów stoją legendarne krasnale. Ich poszukiwanie w miejskich zaułkach i zakamarkach to prawdziwa przygoda, a przy tym nie lada wyzwanie.

Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także