Poniedziałek, 06.07.2020, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Mobilne odchudzanie – aplikacje na telefon pomagają zgubić kilogramy?

  • 06.03.2016, 21:15 (aktualizacja 06.03.2016 21:18)
  • Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie
Mobilne odchudzanie – aplikacje na telefon pomagają zgubić kilogramy?
Świat oszalał na punkcie smartphone’ów. Ich używanie wielu ludziom ułatwia życie (mobilne rozkłady jazdy, bankowość mobilna, skrzynka e-mailowa, nawigacja GPS itd.). Wszyscy używamy aplikacji mobilnych, a kiedy już pobierzemy jedną – nie możemy przestać. Dzięki nim szybciej komunikujemy się ze światem, uczymy się, a nawet chudniemy.

Osobisty trener dostępny 24 godziny na dobę i w dodatku na wyłączność – to dzisiaj możliwe, dzięki mobilnym aplikacjom, które: motywują do ćwiczeń, mierzą wydajność podczas treningu, liczą spalone kalorie, przebiegnięte kilogramy, a nawet mierzą puls i poziom odwodnienia organizmu. To nie lada pomoc dla tych, którzy ćwiczą bez profesjonalnej opieki. Co więcej, możliwość dokładnego zmierzenia osiągów podczas treningu powoduje wzrost ambicji i chęć poprawiania wyników. Motywujący jest również fakt, że programy te umożliwiają sprawdzenie tempa, w jakim spada waga.

Ćwiczenia należy jednak przeplatać odpowiednimi posiłkami: zbalansowanymi i dostarczającymi niezbędnych składników odżywczych. Nietrudno przesadzić w tym zakresie, więc licznik kalorii, to bardzo przydatna aplikacja. Nie trzeba nawet ręcznie wpisywać, z czego składał się posiłek. Wystarczy zeskanować kod kreskowy z opakowania. Korzystanie z takich kalkulatorów jest więc bardzo proste i szybko staje się nawykiem. A efekty realizowania planu treningowego może fotografować i udostępniać znajomym albo dzielić się nimi za pomocą wbudowanych w apkach opcji społecznościowych.

Andżelika Kolebuk/Wypoczynek i zdrowie
Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także