Poniedziałek, 06.07.2020, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Miasto z duszą

  • 08.12.2015, 14:46 (aktualizacja 17.12.2015 11:34)
Miasto z duszą
Od pewnego czasu zauważyć można wzmożoną modę na poznawanie historii, własnej, rodziny, otaczającej architektury czy miejscowości. To bardzo pożyteczny ukłon w stronę przeszłości, szczególnie jeżeli chodzi o walory edukacyjne. Jednym z przejawów takich zainteresowań są spacery historyczne, czyli spokojna turystyka piesza z historią w tle.

Niemal w każdym większym polskim mieście, a coraz częściej i w tych mniejszych, organizowane są spacery historyczne, będące doskonałą okazją do poznania historii danej miejscowości. Odbywają się one kilka razy w miesiącu, na ogół po południu w ciągu tygodnia, a najczęściej w ciągu weekendu, trwają nie dłużej niż 2-3 godziny i są znakomita okazją do zdobycia nowej wiedzy od znawcy tematu. Na ogół wymagają wcześniejszych zapisów drogą mailową lub telefoniczną. W trakcie spotkań można ponadto poznać wiele osób o podobnych zainteresowaniach.

Dla kogo?

Tak naprawdę dla każdego. Z wiedzy o najważniejszych historycznie miejscach w danej miejscowości skorzystają zarówno przyjezdni, jak i rodowici mieszkańcy. Organizowane są specjalne spacery dla studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ten sposób młodsza część społeczeństwa nabywa niezbędną wiedzę. To propozycja również dla turystów, którzy są szczególnie zainteresowani aspektami historycznymi odwiedzanego miejsca i chcą skorzystać z bezpłatnego przewodnika. Spacery historyczne to świetna metoda na weekendowy relaks, wszak właściwości zdrowotne spacerów znane są każdemu, bez względu na wiek.

Spacery historyczne to spotkania z ciekawymi ludźmi w miejscach, w których żyje kultura danego miasta. Ciekawostki, anegdoty, wizyty w niedostępnych zakamarkach - historia podana w najlepszej postaci!

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także