Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Nowoczesna pielęgnacja skóry

  • 06.05.2016, 09:52 (aktualizacja 06.05.2016 09:56)
Nowoczesna pielęgnacja skóry
Pielęgnowanie skóry to zajęcie obejmujące wiele aspektów, które może się dokonywać poprzez różnego rodzaju działania. Należy sobie uświadomić, że na stan i wygląd cery ma wpływ przede wszystkim prowadzony tryb życia, dostarczanie organizmowi składników odżywczych oraz dawanie mu szansy na regenerację podczas regularnego i odpowiednio długiego snu.
 

Podstawowe czynności pielęgnacyjne, jakie podejmuje się w trosce o utrzymanie dobrej kondycji skóry, to systematyczne, wykonywane codziennie procesy oczyszczania i dostarczania substancji aktywnych za pośrednictwem rozmaitych preparatów, stawiających sobie zróżnicowane cele upiększające. Współczesny stan rozwoju technologii sprawia, że do przeprowadzania specjalistycznych i znacznie skuteczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych wykorzystuje się rozmaite urządzenia. Aby móc zakosztować takich nowoczesnych metod, należy skorzystać z usług salonu urody lub ośrodka Spa.

Mikrodermabrazja czyli ścieranie i pobudzanie do regeneracji

Wśród zabiegów, które wykonują wykwalifikowani pracownicy salonów kosmetycznych, znajduje się między innymi mikrodermabrazja. Jej zadanie jest analogiczne do tego, czego oczekuje się po stosowaniu preparatów złuszczających i preparatów typu peeling. Ten zabieg pozwala precyzyjnie, głęboko i bezboleśnie oczyścić skórę, a także pobudzić produkcję kolagenu i elastyny, których obecność warunkuje to, że skóra jest sprężysta, napięta i wygląda młodo. Jego dodatkową zaletą jest usuwanie drobnych, płytkich zmarszczek oraz innych mikrouszkodzeń. Zabieg polega bowiem na delikatnym i stopniowym, kontrolowanym przez kosmetyczkę, usuwaniu zewnętrznych warstw naskórka. Odbywa się to za pośrednictwem specjalnego urządzenia, które dotykając powierzchni skóry, wysyła w jej kierunku drobne kryształki wodorotlenku glinu. Odbijają się one od powierzchni ciała, powodując odrywanie się jej powierzchniowych komórek. Próżnia zawarta w urządzenia zasysa uwolnione fragmenty naskórka i pochłania je. Mikrodermabrazja jest polecana przede wszystkim tym osobom, których cera źle znosi tradycyjne metody złuszczania skóry, wykorzystujące agresywne substancje chemiczne i ścierające.

Zabieg New Life

Jak wskazuje już sama nazwa, zabieg New Life to metoda pozwalająca na gruntowną odmianę wyglądu skóry, dosłownie tchnięcie w nią nowego życia. Do jego przeprowadzenia używa się specjalnego urządzenia wyposażonego w elektrody, które nieinwazyjnie i całkowicie bezpiecznie wywołuje w danym fragmencie ciała naturalne reakcje skurczowe. W ten sposób można dokonywać szeregu czynności upiększających. Oddziałując na mięśnie, poprawia się ich sprawność i wzmacnia się je, przez co sylwetka w łatwy i szybki sposób staje się estetycznie wymodelowana. Dodatkowo, zabieg znacznie przyspiesza krążenie krwi i procesy metaboliczne, zachodzące w komórkach ciała. Metoda New Life ma także tę zaletę, że nie szkodzi skórze, naczyniom krwionośnym, ani układowi nerwowemu, jednak osoby cierpiące na przewlekłe choroby, zwłaszcza te związane z tym ostatnim, nie powinny korzystać z tego zabiegu.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Makijaż.eu

Podziel się:
Oceń:
TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także