Sobota, 20.04.2024, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanej przyczepy kempingowej?

  • Materiał partnera
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanej przyczepy kempingowej?
Kupowanie przyczepy kempingowej z rynku wtórnego można przyrównać do kupowania samochodu osobowego – w jednym i drugim przypadku trzeba być bardzo czujnym, aby nie nabyć bubla, który okaże się studnią bez dna. Na co zwrócić uwagę podczas oględzin przyczepy kempingowej z ogłoszenia?

Zanim zaczniesz szukać

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jeszcze zanim rozpoczniemy poszukiwania wymarzonego mobilnego domu, jest waga przyczepy, jaką może ciągnąć nasz samochód. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i podróżowanie zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, dlatego trzeba sprawdzić pozycje Q1 i Q2 w dowodzie rejestracyjnym – dzięki tym danym będzie wiadomo, jakiej wagi przyczepy nie możemy przekroczyć.

Osoby zainteresowane zakupem używanej przyczepy powinny też zadać sobie pytania dotyczące samego modelu. Na rynku wtórnym znaleźć można mniejsze i większe egzemplarze, o różnej ładowności, różnej liczbie miejsc noclegowych, z odmiennym wyposażeniem. Po sprecyzowaniu oczekiwań od razu odrzucisz propozycje ich nie spełniające, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i oszczędzisz swoje nerwy.

Podczas oględzin

Gdy już uda Ci się znaleźć ofertę, którą będziesz wstępnie zainteresowany, umów się z właścicielem przyczepy na oględziny. Podczas spotkania przyjrzyj się, czy na elementach metalowych nie ma śladów korozji czy wgnieceń, które mogłyby świadczyć o tym, że pojazd brał udział w kolizjach drogowych. Sprawdź stan amortyzatorów i hamulców, zwróć uwagę na opony. Dowiedz się, czy przyczepa posiada wszelkie udogodnienia, jakie są Ci potrzebne. Oczywiście nie zapomnij rzucić okiem na stan wewnętrzny pojazdu – czy czuć zapach stęchlizny, jaki jest stan podłogi. Dopytaj sprzedającego o wyposażenie.

Po zakupie

Nabywając przyczepę z rynku wtórnego trzeba liczyć się z tym, że może pojawić się konieczność przeprowadzenia drobnych napraw czy serwisowania, zanim ruszymy w trasę. Ale to nie jedyne koszty, jakie przyjdzie nam ponieść. Do tego doliczyć trzeba jeszcze cenę obowiązkowego ubezpieczenia OC i dodatkowych polis, które zapewnią nam bezpieczeństwo w trasie i poza nią.

Przykładowy pakiet ubezpieczeń dla przyczepy kempingowej lub kampera zawiera OC, AC, Assistance i NNW – sprawdź tutaj: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/Do tego warto zaopatrzyć się jeszcze w ubezpieczenie turystyczne, które zapewni nam dostęp do pomocy medycznej poza granicami kraju.

Materiał partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Zobacz także